عکس و فیلم کودک

page1 img1

کیفیت بالا در شام عروسی موجب میشود تا اگر در دیزاین و تزیینات عروسی و همچنین تشریفات عروسی هزینه ی زیادی در نظر نگرفته باشید ، باز هم مراسم شما ، بیادماندنی و خاطره انگیز باشد. تشریفات خوشبختی با سرآشپزهای به نام خود در هر چه باشکوه تر شدن مراسم شما میکوشد.

عکس و فیلم اسپرت عروسی

page1 img2

مشاوره در مورد کرایه و گل آرایی ماشین عروس خود را از تشریفات عروسی خوشبختی بخواهید تا دیگر نگران هماهنگی های آتی جهت کرایه ماشین عروس نباشید. ما در تلاشیم تا زوج های جوان فقط و فقط به لذت از مراسم خود بپردازند تا روزی رویایی و به یاد ماندنی ای را با کمک ما تجربه نمایند.

عکاسی و فیلم برداری مجالس

page1 img3

چند سال بعد ، دیگر کسی یادش نمی آید که شام شب عروسی شما چه بوده و یا پذیرایی و ارکست مراسم شما به چه صورت بوده است . تنها چیزی که از آن شب به یادگار می ماند و می توانید آن را به نسل های بعد از خود نشان دهید ، عکس و فیلم مراسم عروسی شما است .

نکات بهداشتی در سفر

نکات بهداشتی در سفر

نکات بهداشتی در سفر

در سفر رعایت نکات تغذیه‌ای و بهداشتی به‌منظور حفظ سلامت و در امان بودن از برخی بیماری‌ها بسیار اهمیت دارد.
مسمومیت‌های غذایی ناشی از مصرف غذاهای فاسد‌شدنی را یکی از مشکلات بهداشتی در سفر است و مسافران برای پیشگیری از این مشکلات، سعی کنند خوراکی‌هایی نظیر مغزگردو، گوجه فرنگی و خیار، شیرینی‌جات خشک و نیز آب آشامیدنی سالم همراه داشته باشند. مواد غذایی پخته شده را در ظروف درب‌دار گذاشته و در مکانی قرار دهند که گرمای آفتاب باعث فاسد شدن آن نشود.
مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاههای معتبر تهیه و قبل از خرید مواد غذایی بسته‌بندی شده، از درج شماره پروانه ساخت و سپری نشدن تاریخ انقضای مصرف آن اطمینان حاصل کنید.
از خرید مواد غذایی مخصوصا ساندویچ، بستنی، فالوده و آبمیوه از فروشندگان دوره گرد بپرهیزید.
مسافران از مصرف ساندویچ‌هایی که در تهیه آنها از تخم‌مرغ، سس، سوسیس و کالباس به‌کار رفته و نیز غذاهای آماده در بین راه خودداری کنند، چنانچه این مواد به‌صورت تازه مصرف نشوند محیط مناسبی برای رشد باکتری‌های بیماری‌زا بوده و خیلی زود فاسد می‌شوند. سبزیجات و میوه‌ها را قبل از سفر در منزل کاملا شسته وضدعفونی کنند
ظروف و وسایل پخت و پز را در داخل کیسه‌های نایلون تمیز نگهداری کنید تا در مدت سفر آلوده نشوند. برای شستن ظروف و البسه حتما از آب سالم استفاده نمایید. شستشو در آب جوی و رودخانه خطر آلودگی بیشتر را به دنبال دارد.
خوردن آجیل در طول سفر تشنگی مستمر به همراه دارد لذا توصیه می‌شود در طول سفر از آجیل به‌صورت خام و یا از مغزهای کم نمک‌تر استفاده شود.
افراد در طول سفر باید از سلامت آب‌های مصرفی خود هم در شست‌وشوی میوه‌ها و سبزیجات و هم در نوشیدن، اطمینان حاصل کنند و در غیراین صورت از آب‌های معدنی استاندارد استفاده کنند.
از مصرف باقیمانده مواد غذایی پاستوریزه که پس از باز شدن درب ظرف، در خارج از یخچال نگهداری شده خودداری نمایید.
افراد در طول سفر همراه غذا ماست بخورند، زیرا ماست باعث تقویت باکتری‌های مفید روده می‌شود و آن را در برابر پاره‌ای از میکروب‌های عامل اسهال و مسمومیت مقاوم می‌سازد. گوشت، شیر و سایر مواد لبنی از آن دسته مواد غذایی هستند که فسادپذیری بالایی دارند، برای جلوگیری از فاسد شدن لبنیات و سایر مواد غذایی می‌توان در طول سفر از کلمن یخ استفاده کرد.
مسافران این است که از مصرف قوطی‌های باد کرده و زنگ‌زده به‌طور جدی خودداری کنند و کنسرو را به‌مدت ۱۵ تا 20دقیقه در آب بجوشانند.
افراد در رستوران‌ها از غذاهایی استفاده کنند که با حرارت کامل پخته می‌شوند، حرارت کامل آلودگی مواد غذایی را از بین می‌برد.
میوه‌جاتی را که خریداری می‌کنید، با آب تمیز و بهداشتی، یکی‌یکی و به دقت بشویید. ریختن میوه‌ها در داخل لگن دستشویی اماکن، می‌تواند بر آلودگی سطح آن بیافزاید
سالمسازی سبزیجات، قبل از مصرف، در پیشگیری از ابتلا به بیماریهای عفونی و انگلی روده‌ای موثر است. سالمسازی سبزیجات در چهار مرحله پاکسازی، انگل‌زدایی، گندزدایی و شستشو انجام می‌شود.
مصرف آب آلوده نه تنها ممکن است باعث مسمومیت شود، بلکه امراض دیگری را مانند تب تیفوئید، اسهال، بیماری های ویروسی مثل هپاتیت A و B، فلج اطفال و حتی وبا موجب می شود؛ به همین دلیل در سفر باید تا حد امکان از آب معدنی یا آب فریزشده شهری که به مرور زمان ذوب می شود استفاده کرد.
90درصد از مشکلاتی که در سفر برای افراد به‌وجود می‌آید ناشی از مصرف آب آلوده است.آب آشامیدنی خود را از منابع مطمئن تهیه نمایید با توجه به کیفیت پایین آبهای زیرزمینی در مناطق کویری، شبکه عمومی آب آشامیدنی طبس، با ایستگاههای متعدد برداشت آب در سطح شهر، طراحی و اجرا شده که آب آشامیدنی با کیفیت شیمیایی مطلوب را در اختیار اهالی و مسافرین می‌گذارد. پیشنهاد می‌شود آب آشامیدنی خود را حتما از ایستگاههای برداشت آب تامین کنید.
در ییلاقهای اطراف شهر نیز بهترین منبع تهیه آب آشامیدنی، شبکه‌های لوله‌کشی روستایی است که تحت کنترل و نظارت خانه‌های بهداشت بوده و آب بهداشتی مورد نیاز ساکنین محل را تامین می‌نماید.
به کودکان خود بیاموزید که آب برخی از شیرهای آب پارکها و معابر عمومی، ممکن است غیر آشامیدنی باشد.
هنگام مسافرت با اتوبوس حتما از لیوان شخصی استفاده نمایید یا از راننده لیوان یکبار مصرف نو بخواهید.
ظروف یکبار مصرف را که در اماکنی مانند رستوران، آبمیوه فروشی یا اتوبوس در اختیار شما گذاشته می‌شود پس از استفاده خرد کرده در سطل زباله بیاندازید تا امکان استفاده مجدد از آنها میسر نشود.
جهت پیشگیری از بیماریهای پوستی، هنگام اقامت در هتل، حتی‌الامکان از ملافه و وسایل شخصی استفاده نمایید.
همواره در مسافرت، صابون به همراه داشته باشید و پس از توالت رفتن، دستهای خود را با آب و صابون بشویید.
اگر دست تان به دستگیره دستشویی یا به جاهایی که از تمیز بودن آنها مطمئن نیستید، برخورد کند، دست تان را بلافاصله با صابون بشویید.